2440/1293
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
Smykkesamling af forgyldt sølv bestående af broche i form af cykel, ring i form af stole og to halskæder af gråt snor hver prydet med vedhæng. Dessin nr. 5252, 5201 og 5212. Broche B. 2,7 cm. L. 4,8 cm. Ring str. ca. 51,5. Vedhæng L. 2,7–5,5 cm. Halskæder L. 36 cm. (6)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering
13 bud
843749 (Autobud) | ||
1114598 | ||
843749 (Autobud) | ||
1114598 | ||
843749 (Autobud) | ||
1114598 | ||
843749 (Autobud) | ||
1114598 | ||
843749 (Autobud) | ||
1114598 | ||
843749 (Autobud) | ||
1114598 | ||
843749 |