2006/265
To fade af sølv, en med profileret kant og en med fane dekoreret med rocailles og kæmninger. Svend Toxværd, Danmark, 20. årh. Vægt 1375 gr. Diam. 20–32 cm. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||