1349/8558
Russisk dobbeltkapslet lommeur af sølv med sidetryk, hvid skive med romertal og små sekunder, forkapsel prydet med den mitrakronede kejserlige russiske dobbeltørn i emalje, støvkapsel signeret Pavel Bure, nr. 64494, 1903. Diam. 51 mm.
Fremstår defekt. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Sekundviser mangler. Glas mangler.
Russisk tema-auktion, 2. december 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud