2004/​239

Tre bismervægte, kornvægt og to alenstokke af jern og træ. 18.-19. årh. L. 64–75. (6)

Revner i træet. Ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag