2004/239
Tre bismervægte, kornvægt og to alenstokke af jern og træ. 18.-19. årh. L. 64–75. (6)
Revner i træet. Ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag