1847/9
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Kystparti med udsigt over havet. Sign. Paul Fischer 1910. Olie på lærred. 35×41.
Områder med tyndere bemaling. Lærred bør strammes let op.
Ældre malerier og møbler, 19. november 2018
Vurdering
Hammerslag