2431/​2016

IWC

Lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 46 mm. Uret vejer ca. 81 g. 1900'erne.

Ole Lynggaard æske medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Bulet bagkasse. Senere timeviser.

I Lyngby

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

900678 2.300 DKK
999018 2.200 DKK
846622 2.100 DKK
999018 2.000 DKK