2427/1124
Smaragd- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med seks facetslebne smaragder omkranset af brillantslebet diamant og talrige rosenslebne diamanter. Vægt ca. 13,5 g. B. 4–15 mm. L. ca. 17 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Noget slitage på led, herunder nogle mærker og ridser.
Fra
i
Vurdering
928549 |