Markus Lüpertz (f. Reichenberg 1941)
“Harlekin”, 2001. Sign. monogram; sign. på bagsiden Markus Lüpertz (ML 1618). Olie på lærred med collageelement. 100×81.
Udstillet: “Markus Lüpertz”, IVAM Centre del Carme, Valencia, 2002. Proveniens: The Lowe Gallery, Atlanta, USA. Proveniens: Galerie Michael Werner, Köln.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020