2003/276
Stor thailandsk buddha af delvis forgyldt lak, siddende i mediterende stiling, ca. 1900. Fremstår uden flamme. H. 98 cm.
Aldersrelaterede spor. Flamme mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag