2108/630
Jens Kantsø (f. Vordingborg 1935, d. 2020, Danmark,1960-)
“Hvide flader”. Sign. Kantsø, 1968. Olie på lærred. 46×76.
Mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag