872/37
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Parti fra Nytorv set fra søjlerne ved Domhuset med udsigt til Vor Frue Kirke. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 39×54.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag