Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Parti med en græssende ko. Usigneret. Olie på lærred. 28×37.
Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion nr. 95.
Behov for let overfladerensning.