2039/37
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Kystparti fra Sandviken, Sverige. Sign. Paul Fischer Sandviken 26. Juli 87. Olie på lærred. 16×33.
Mindre krakeleringer. Ridse langs højre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag