2025/108
Cylindrisk kandisskrin af råhvidt opalineglas med montering af forgyldt metal. 20. årh.s begyndelse. H. 11. Diam. 9,5.
Sprængning på side. Defekt hængsel med løst låg.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag