1949/8651
Russisk skrin af ben og træ, skåret med geometriske mønstre, dekoreret med frønt bladværk, indvendig foret med vinrød velour. Kholmogory i Arkhangelsk provinsen, 19. årh. H. 16 L. 25 D. 17.
Aldersrelaterede spor: flere afslag og mangler.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag