Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Gående fisker på stranden, med et net fyldt med fisk på ryggen. Sign. M. Ancher. Olie på lærred. 88×75.
Proveniens: Givet direkte i gave til tidligere ejers familie af Michael Ancher. OBS DET KAN VEL IKKE BRUGE IGEN!
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, antikker og våben, 28. maj 2019