2432/7518
Bent Sørensen (f. Maribo, Lolland 1923, d. 2008)
Uden titel. Usign. Bemalet bronze. H. 45. B 75.
Antageligvis udført som forstudie til større skulptur til Esbjerg Kommune, der ikke blev realiseret.
Almindelig patina herunder mindre ridser og mærker.
Vurdering
941081 |