2139/169
Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
“Lille Dimon - Færøerne”. Sign. Chr. Benjamin Olsen 1921. Olie på lærred. 19×25.
Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer langs kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
51 bud