Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
Carl Jensen (f. København 1887, d. Tibirke 1961)
Aage Sikker-Hansen (f. Grenaa 1897, d. København 1955)
Valdemar Andersen (f. København 1875, d. sst. 1928)
Folmer Bendtsen (f. København 1907, d. Frederikssund 1993)
Ib Andersen (f. Frederiksberg 1907, d. Hillerød 1969)
En samling papirarbejder. Enkelt sign. Forskellige medier; akvarel, blyant, litografi og træsnit. Variende størrelser fra 7×7 til 30×23. (13)
Håndteringsmærker, smårifter samt folder. Original stand.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
12 bud