2103/373
Dansk rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, fornt med fire ligeknækkede svungne skuffer, beslag og greb af forgyldt bronze. 18. årh.s midte, restaureret. H. 125. B. 135. D. 60.
Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag