2049/​7090

Anefigur, udskåret træ, rødt, sort og hvidt pigment. Mumuye, Nigeria. H. 99

Proveniens: Ex. Arne Johansens samling, København.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK