2049/7090
Anefigur, udskåret træ, rødt, sort og hvidt pigment. Mumuye, Nigeria. H. 99
Proveniens: Ex. Arne Johansens samling, København.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag