2440/927
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af palisander. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 50. L. 57. B. 37. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmede.
Vurdering