1645/143
Engelsk kontorstol betrukket med dybhæftet grønt skind, drejeligt stel afsluttet på firpasfod af mahogni. 20. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Snavset.
Ældre malerier og møbler, 7. november 2016
Vurdering
Hammerslag