2414/29
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive med plaketter af hvid emalje med blå romertal. Rokoko form, 19. årh. slutning. H. 48. B. 28. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Optræksnøgle og Pendul medfølger. Emalje plakette på urskiven mangler. nr. 9
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag