2138/​866

Richard Nissen, m.fl. (f. 1928, d. 2022)

Tre skåle samt to fade af teak. Udført og delvist mærket hos Nissen og Skjøde Skjern. H. 3–10. Diam. 16–25,5. L. 39–52. (5)

Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK