2138/866
Richard Nissen, m.fl. (f. 1928, d. 2022)
Tre skåle samt to fade af teak. Udført og delvist mærket hos Nissen og Skjøde Skjern. H. 3–10. Diam. 16–25,5. L. 39–52. (5)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag