2447/966
Rundt fad af sterlingsølv, fane smedet med trådornamentik. Dessin 510B. 20. årh.s midte. Vægt ca. 1550 g. Diam. 39,5 cm
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag