2043/22
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Kystparti. Sign. Paul Fischer. Olie på plade. 25,5×40.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag