2447/248
Stort kinesisk Canton vaskefad, dekoreret med paladsscenerier 'all-over'. 19. årh. H. 14,5 cm Diam. 46 cm. Restaureret.
Opsat på ikke tilhørende stand af hardwood.
Gennemgående restaureringer.
Vurdering