1825/190
Rococo spillebord af nøddetræ, svungen sarg med to skuffer, plade beklædt med stof. 18. årh. H. 70. L. 65. B. 67.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Ormehuller.
Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018
Vurdering
Hammerslag