1825/​190

Rococo spillebord af nøddetræ, svungen sarg med to skuffer, plade beklædt med stof. 18. årh. H. 70. L. 65. B. 67.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Ormehuller.

Ældre malerier og møbler, 18. juni 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.000 DKK