2023/​2014

Bulova

Herrearmbåndsur af stål. Model Curv, ref. 96A186. Quartz kronograf værk. Sort skive med stål indeks og hvide visere. Bulova lænke af stål med foldespænde. Omkreds 24 cm. Urets diameter 44 mm. 2010'erne.

Uret er ny og ubrugt, dog med få ridser i lænken. Original Bulova æske samt manual medfølger.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 3. juni 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag