1707/​48

Barok spejl i profileret ramme af forgyldt træ, dekoreret med stiliserede muslingeskaller og gennembrudte skæringer. 18. årh.s begyndelse. H. 119. B. 70.

Proveniens: Tidligere på Orebygård gods.

Brugsslitage. Top med brud.

Ældre malerier og møbler, 13. februar 2017

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag