893/​313

Stort fransk kamingarniture af forgyldt bronze bronze, bestående af kaminur samt et par stager, kugleformet urhus flankeret af figurer, stager med putti. 19. årh.s slutning. Kaminur H. 65. D. 73. D. 21. Stager H. 50. B. 30. D. 22. (3)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

40.000–60.000 DKK

Hammerslag

95.000 DKK