1507/117
Dansk maler, 20. årh.s begyndelse
“Aug. - Hornbæk - Sommeren 1907”. Sign. P. M. Olie på lærred monteret på malepap. 17×24.
Behov for rensning. Tegnestiftmærker. Sandkorn.
Ældre malerier og møbler, 9. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud