1108/1005
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Sommerdag ved Esrum Sø nær Nødebo med en kvinde, der vinker fra badebroen. Sign. P. Mønsted Nøddebo 1893. Olie på malepap. 24×32.
Behov for let overfladerensning.
Malerier, 23. februar 2011
Vurdering
Hammerslag
17 bud