12003/38
Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
“Dyrskue paa Bellahøj”. Sign. RxCHR. Litografi i farver, 1939. 85×62. Uindrammet.
Huller i hjørnerne efter tegnstifter.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020
Vurdering
Hammerslag