2014/862
Sydamerikansk design
Lænestol af hardwood, sæde, ryg og løs nakkehynde med kernelæder. 1960erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nakkehynde med revner.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag