2014/​862

Sydamerikansk design

Lænestol af hardwood, sæde, ryg og løs nakkehynde med kernelæder. 1960erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nakkehynde med revner.

Moderne kunst og design, 31. marts 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK