1424/25
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
“Skumringen bag Gaarden”. Sign. Viggo Pedersen 1903. Olie på lærred. 92×127.
Udstillet: Den Frie 1903 nr. 134.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 9. juni 2014
Vurdering
Hammerslag