1834/78
Engelsk maler, 19. årh.
Portræt af en ung kvinde med hat. Sign. monogram. Olie på lærred. 30,5×25.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer, afskalninger samt retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag