2441/644
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et sæt på fire stole af eg, betrukket med rødt møbelstof. Model 54. Udført hos Nyrup Møbelfabrik. (4)
Litteratur: Produktkatalog fra Nyrup Møbelfabrik.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skjolder på sæder.
Vurdering
1167443 | ||
502454 |