Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
Erotisk komposition. Sign. Ting 79, 92/100. Litografi i farver. Lysmål 46×67.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Mindre fugtplet i øverste venstre hjørne.