2427/​871

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Armstol af bejdset mahogni. Sæde betrukket med grå uld. Model 62. Formgivet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion
Kategori
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1007200 4.000 DKK