2142/​4

Benjamin Williams Leader (f. 1831, d. 1923)

Landskab med stenbro og kvæg. Sign. B.W. Leader 1891. Olie på lærred. 36×51.

Behov for overfladerensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger. Mindre huller/skade i lærred. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

(Autobud) 11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK