Benjamin Williams Leader (f. 1831, d. 1923)
Landskab med stenbro og kvæg. Sign. B.W. Leader 1891. Olie på lærred. 36×51.
Behov for overfladerensning. Retoucheringer. Mindre afskalninger. Mindre huller/skade i lærred. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021