2031/860
Isamu Noguchi (f. 1904, d. 1988)
“Akari 23N”. Standerlampe med stel af sortlakeret metal og skærm af washi papir og bambus. H. 119.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Papir med revne. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud