Ole Schwalbe (f. Brønshøj 1929, d. København 1990)
“Komposition”, 1955. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på masonit. 55×46.
Proveniens: Galerie Birch, København. Erhvervet her af nuværende ejer.
Malerier, grafik & fotografier, 27. september 2017