1949/8557
Russisk ikon med fremstilling af Sankt Nikolaus. Tempera på træpanel. 19. årh. 36×31.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag