1949/​8557
Russisk ikon med fremstilling af Sankt Nikolaus. Tempera på træpanel. 19. årh. 36×31.

Be­skriv­el­se

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Russisk tema, 5. december 2019

Ikoner

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag