2226/753
Karin Jönson
Håndvævet rölakan tæppe af uld med mønster i grønne og blå nuancer. Sign. monogram JK. L. 240. B. 172.
Brugs- og alderspatina. Plettet, trænger til vask. Slidte frynser.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag