12014/106
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Regn”. Sign. Heerup, nr. 343/500. Litografi i farver. Lysmål 44×31,5. Rammestørrelse 57,5×44.
Dette emne handles i fuldmoms
Undersøgt i ramme. Papiret er lettere gulnet.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud