2148/​1007

Claus Bolby (f. 1944)

“Præstekraven”. Pendel af messing med skærme af gul og blåt glas. Formgivet 1966. Udført hos Cado. H. 24.

Stand

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Kategori
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

8 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK