2148/1007
Claus Bolby (f. 1944)
“Præstekraven”. Pendel af messing med skærme af gul og blåt glas. Formgivet 1966. Udført hos Cado. H. 24.
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
8 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||